Twee bijzondere Kompasboeken krijgen buitenlandse vertaling

Twee boeken van Uitgeverij Kompas krijgen een bijzonder internationaal vervolg. Beklemd in de enclave van Ad van de Kreeke wordt vertaald in het Bosnisch. De hersenen als stad van Terri van Ommen krijgt een Portugese editie voor Portugal, Madeira en de Azoren. Het zijn twee opvallende vertalingen van twee totaal verschillende boeken. Het ene brengt een persoonlijk oorlogsverhaal terug naar het land waar het zich afspeelde. Het andere brengt Nederlandse kennis en ervaring rond dementie naar een nieuw taalgebied.

Beklemd in de enclave wordt vanuit een Engelse vertaling omgezet naar het Bosnisch. In het boek beschrijft Van de Kreeke zijn ervaringen als ongewapende VN-waarnemer in Bihać tijdens de oorlog in voormalig Joegoslavië. Voor zijn optreden onder voortdurende beschietingen ontving hij later het Ereteken van Verdienste. Het grootste deel van de oplage is bestemd voor leerlingen in de bovenbouw van het middelbaar onderwijs en studenten in het hoger onderwijs. Via het perspectief van een buitenlandse ooggetuige leren ze wat oorlog met mensen en een samenleving doet. Dat is extra relevant in een land waar de oorlog van de jaren negentig nog altijd diepe sporen nalaat.

Ook De hersenen als stad gaat de grens over. Terri van Ommen maakt daarin dementie begrijpelijk aan de hand van de metafoor van een stad. Op São Miguel, een van de Azoren, heeft zich een uitgever en drukker gemeld die jaarlijks ongeveer 250 titels uitgeeft en het boek in het Portugees wil publiceren. Hij zal zich richten op het Portugese vasteland, Madeira en de negen eilanden van de Azoren. De editie wordt aangepast aan de Portugese situatie. Zo worden onder meer het juridische deel en verwijzingen naar hulpverlening herschreven.

We zijn erg trots op onze auteurs!

Tags :

Delen: